Trener Partizana Željko Obradović obratio se na konferenciji za medije posle poraza u drugom meču polufinalne serije ABA lige.
Crno-beli su izgubili od Budućnosti u Podgorici (74:73), a majstorica je na programu u petak u Beogradu.
– Prva stvar koju želim da uradim je da čestitam na pobedi. Serija 1-1, bez obzira pola koša ili 10 ili kako god. Rezultat je važan. Serija se vraća u Beograd. Mislim da smo igrali prilično dobro u mnogim momentima utakmice. U provm poluvremenu smo imali šest razlike. Pet izgubljenih lopti zaredom, tu smo dozvolili da se vrate. Imali su oni posle dobijenu utakmicu, ali smo uspeli da odigramo agresivnu odbranu i poentiramo iz teških situacija, a neke otvorene šuteve smo promašili. Borbenost na nivou, ali biće potrebno malo više da bismo se plasirali u finale – rekao je Obradović.
Dobio je pitanje i o šutu oba tima.
– Imali su 4/22, a mi 3/19. Veoma loši procenti šuta za tri poena. Verovatno nervoza čini svoje. Imali smo otvorene šuteve, nismo ubacivali. To je to. Spremite se za sledeću utakmicu, ova se već večeras zaboravlja – dodao je on.
Bilo je dosta tenzije u “Morači”.
– Moja poruka kao i prvog dana kada sam došao u Partizan. Ovo je košarka i treba samo o njoj da se priča. Nikakve tenzije ne trebaju. Mi smo klub koji sa Budućnosti gaji odlične odnose. Pozvao bih navijače Partizana da se ponašaju korektno, da nam dolaze sportski prijatelji. I da bolji tim treba da ide u finale. Te stvari su najvažnije u životu. Sve ostalo je manje važno. Treba da budeš čovek i da se ponašaš fino, kulturno i pristojno – istakao je Obradović.