U INAT CELOM SVETU! Putin pozvao Lukašenka da se Belorusija pridruži Rusiji u drugoj fazi nuklearnih vežbi

Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da će se Belorusija pridružiti Rusiji u drugoj fazi vežbi testiranja upotrebe nestrateškog nuklearnog naoružanja.

– Budući da je na teritoriji Belorusije raspoređeno nestrateško nuklearno oružje, ovog puta smo pozvali naše prijatelje i saveznike da učestvuju u jednoj od faza te vojne vežbe. To je zamolio i predsednik Aleksandar Lukašenko – saopštio je Putin.

Kako je rekao, vežbe će biti održane u tri etape.

– Beloruske kolege će se u drugoj fazi priključiti našim zajedničkim aktivnostima, odgovarajuća uputstva data su ministarstvima odbrane i generalštabovima – precizirao je predsednik.

Nema tu ničeg neobičnog, vežbe se izvode po planu, dodao je Putin.

S tim u vezi, Lukašenko je potvrdio da su Moskva i Minsk odlučile da sinhronizuju pomenute vežbe i da zajedno održe drugu i treću fazu.

Ranije je Ministarstvo odbrane saopštilo da je Generalštab, u cilju povećanja gotovosti nestrateških nuklearnih snaga za izvršavanje borbenih zadataka, započeo pripreme za što skorije održavanje vežbi raketnih jedinica Južnog vojnog okruga uz učešće avijacije, kao i pomorskih snaga.

Iz Kremlja je poručeno da su najavljene raketne vežbe ruske vojske vezane za izjave francuskog predsednika Emanuela Makrona, britanskih zvaničnika i predstavnika američkog Senata o njihovoj nameri da pošalju vojsku u Ukrajinu.

- Pogledajte najnovije ćlanke -