UHAPŠEN KOMANDIR U CZ-u: Poznatom pritvoreniku pokušao da unese TRI TELEFONA

Kolege komandira posumnjale su i kod njega pronašle telefone.

Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u saradnji sa Upravom za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde RS pripadnici Uprave kriminalističke policije MUP RS uhapsili su komandira u Okružnom zatvoru u Beogradu zbog sumnje da je pokušao da unese tri mobilna telefona za jednog pritvorenika.

Osumnjičenom se na teret stavlja krivično delo zloupotreba službenog položaja. Određeno mu je zadržavanje do 48 sati u kom roku će biti priveden u tužilaštvo na saslušanje – potvrđeno je za Kurir iz tužilaštva.

Kako se saznaje, stražar je navodno telefone pokušao da “prošvercuje” uz paket koji je stigao pritvoreniku.

– Telefone je praktično uneo do bloka u kom je pritvorenik kom je planirao da dostavi telefone. Reč je o osumnjičenom za pokušaj ubistva, koji je po poternici Srbije bio uhapšen u Crnoj Gori, a potom izručen našoj državi – otkriva izvor Kurira.

Kako saznajemo, kolege komandira posumnjale su i kod njega pronašle telefone.

Inače u CZ-u u Bačvanskoj ulici borave gotovo svi pritvoreni za teška krivična dela, uključujući ubistva, otmice, trgovinu drogom protiv kojih se postupak vodi pred sudovima i tužilaštvima u Beogradau. U ovoj ustanovi u pritvoru su i pojedini pripadnici kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, kao i nekoliko članova “vračarskog klana”, koji su prema optužnici organizovali odbegli Nikola Vušović i Radoje Zvicer, vođa kavačkog klana.

Prema rečima izvora Kurira, još uvek se prikupljaju dokazi po čijem je nalogu uneo strogo zabranjene telefone u pritvor, ali i da li je za to dobio novac.

Sigurno je da svi telefoni nisu bili namenjeni samo jednom pritovreniku. Istraga je u toku – dodaje naš sagovornik.

- Pogledajte najnovije ćlanke -