Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas pobedu na izborima premijeru Indije Narendri Modiju.
– Srdačne čestitke Narendri Modiju na izbornom uspehu. Uveren sam da će Indija nastaviti putem prosperiteta i impresivnog uspeha pod Vašim mudrim vođstvom, kao i da ćemo nastaviti da jačamo čvrsto prijateljstvo između Indije i Srbije – naveo je Vučić na platformi X (Tviter).
Podsetimo, Modi je danas proglasio pobedu svoje koalicije Nacionalna demokratska alijansa (NDA) na opštim izborima u toj zemlji. On je izjavio da je narod treći put dao poverenje njegovoj Nacionalnoj demokratskoj alijansi i obećao da će nastaviti ”dobra dela” počinjena u prethodnoj deceniji.
Izvor: Tanjug