Nekadašnja šampionka Vimbldona Mario Bartoli navela je da postoje dobre šanse da Novak Đoković zaigra na trećem grend slemu u sezoni.
Ona ističe da dobro poznaje Žan-Žorža Selijea, fizioterapeuta koji pomaže Đokoviću. Prema njenim rečima veće su šanse da će Đoković igrati na Vimbldonu nego da neće.
-Prestanite da mislite da neće igrati, to danas niko ne može da tvrdi. Ako ode na Vimbldon, biće na 100 posto, i naravno da će biti među dvojicom najvećih favorita – rekla je Bartoli i dodala:
-Nemojte da mislite da je kraj Đokovićeve ere. Pogledajte samo finale Rolan Garosa između Alkaraza i Zvereva. Dvojica velikih igrača, ali kada je Đoković imao grčeve, čak i u mečevima sa Federerom, u takvim mečevima…
Podsećamo, Vimbldon počinje 1. jula, a Novak se oporavlja od operacije meniskusa.
Kako je i sam Srbin rekao, primarni cilj jeste oporavak do Olimpijskih igara, te nam ostaje da vidimo hoće li naš as zaigrati i na Vimbldonu.