VELIKA TRAGEDIJA! Poginulo PETORO radnika vodovoda i kanalizacije, upali u rezervoar i ostali MRTVI na licu mesta

Kako je objavila agnecija Ansa, nesreća se dogodila u mestu Kasteldačija dok su radnici, zaposleni u kompaniji Amap koja upravlja gradskim vodovodom i kanalizacijom u Palermu, radili na popravci kanalizacije, a ne, kako je prvobitno javljeno, da su pali u rezervoar s vinom.

Ovo je još jedna u nizu nesreća sa smrtnim ishodom na radnom mestu s kojima se Italija u poslednje vreme susreće.

Agencija za osiguranje od nezgoda na radnom mestu INAIL je saopštila prošle nedelje da je skoro 200 radnika izgubilo je život u nesrećama ove godine. Predsednik Serđo Matarela je u prvomajskom govoru rekao da je svaka pogibija na radnom mestu neprihvatljiva, dok su sindikati pozivali na hitnu akciju kako bi se zaustavio taj kobni trend.

Prošlog meseca je u nesreći sedam radnika poginulo u eskploziji u hidroelektrani u blizini Bolonje.

Tanjug

- Pogledajte najnovije ćlanke -