“VEOMA SAM ZADOVOLJAN I ZAHVALAN” Predsednik Kine napustio Srbiju

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ispratio je na aerodromu “Nikola Tesla” predsednika Kine Si Đinpinga, koji je boravio u dvodnevnoj poseti Srbiji.

– Veoma sam zadovoljan i mnogo sam zahvalan, istakao je kineski predsednik prilikom odlaska iz Srbije.

Ispraćaju predsednika Kine prisustvovali su predsednik Vučić sa suprugom, premijer Srbije Miloš Vučević, ministar spoljnih poslova Marko Đurić, kao i predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić.

Predsednik Kine i njegova supruga zatim su ušli u avion, uz mahanje okupljenima.

Avion predsednika Kine ispratiće lovci “mig 29”.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prethodno je svečano dočekao Sija, a njegov boravak uveličali su i na hiljade okupljenih građana koji su došli da vide i pozdrave kineskog predsednika Sija uzvikujući “Kina i Srbija” sa dunavske strane Palate Srbija. Predsednik je rekao da je reč o čeličnom prijateljstvu i da je ovo istorijski susret.

Podsećamo, predsednik Vučić i predsednik Narodne Republike Kine Si Đinping, potpisali su danas Zajedničku izjavu Republike Srbije i Narodne Republike Kine o produbljivanju i podizanju sveobuhvatnog strateškog partnerstva i izgradnji zajednice Srbije i Kine sa zajedničkom budućnošću u novoj eri.

Delegacija Kine koja je posetila Beograd imala je oko 400 članova, a tokom boravka predsednika Sija preduzete su posebne bezbednosne mere u kojima je angažovano oko 6 600 policajaca.

Izvor:Srbija Danas

- Pogledajte najnovije ćlanke -