U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Albplatzu u štutgartskom okrugu Degerloch, jedan policajac je izgubio život nakon što se pratnja mađarskog premijera Viktora Orbana sudarila se sa dva policijska motocikla i automobilom.
Nesreća se dogodila oko 11:15 sati dok je mađarski lider bio na putu ka aerodromu.
Još jedan dvadesetsedmogodišnji policajac je pretrpeo teške povrede i trenutno je hospitalizovan, prenosi Bild. Tu informaciju su saopštili tužilaštvo i policija Štutgarta u zvaničnom saopštenju.
– Duboko smo potreseni nesrećom naših kolega. Tragične okolnosti smrti našeg cenjenog kolege su nas ostavile bez reči i duboko pogodile celu policijsku snagu Štutgarta – izjavio je načelnik policije Markus Eisenbraun.
Pratnja visokih zvaničnika u saobraćaju uvek nosi određene rizike, kako po same zvaničnike, tako i po ostale učesnike u saobraćaju.
Ova nesreća je podsetnik na važnost bezbednosnih mera prilikom protokola i kolona vozila koje se kreću kroz gradove.
Izvor: Srbija Danas/Alo!/Autor: Natalija Atanacković