VIP DRUŠTVO: Ova zvezda će nositi zastavu SAD sa Lebronom Džejmsom na otvaranju OI


Košarkaš LA Lejkersa Lebron Džejms nosiće zastavu SAD na otvaranju Olimpijskih igara u petak (19.30), a društvo će mu praviti teniserka Koko Gof.

Teniserka i košarkaš su izabrani za nosioce američke zastave glasanjem članova olimpijskog tima SAD.

– Nisam mogla da zamislim da ću imati čast da nosim američku zastavu na ceremoniji otvaranja. Ne mogu biti ponosnija što vodim saigrače sa Lebronom dok pokazujemo našu posvećenost i strast na najvećem takmičenju koje postoji – navela je Gof.

Mlada teniserka (20) će se u Parizu takmičiti prvi put na Igrama, pošto je bila pozitivna na kovid u Tokiju pre tri godine.

Druga teniserka sveta ima jednu gren slem titulu, pošto je prošle godine trijumfovala na US openu. Gof će u Parizu igrati u singlu i u dublu sa Džesikom Pegulom.

Sa druge strane, Lebron Džejms će u Parizu četvrti put učestvovati na Olimpijskim igraama. Osvojio je zlatne medalje u Pekingu 2008. i Londonu 2012, kao i bronzu u Atini 2004. godine.

SAD će na OI imati najveći broj sportista – 592, a na drugom mestu je domaćin Francuska sa 573 učesnika.

- Pogledajte najnovije ćlanke -