VUČIĆ I NEHAMER POŽELELI SREĆU FUDBALERIMA SRBIJE I AUSTRIJE: “Neka najbolji tim pobedi, prijateljstvo ostaje” (VIDEO)

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i austrijski kancelar Karl Nehamer poželeli su sreću fudbalskim reprezentacijama Srbije i Austrije pred večerašnju prijateljsku utakmicu.

 – Dragi Aleksandre, drago mi je što te ponovo vidim. Ovo je peti put da dva naša tima igraju jedan protiv drugog. Za nas je veom značajno to što smo u mogućnosti da budemo deo Evropskog prvenstva. Austrija je zaista ushićena, a kao što znaš, jedan od naših najboljih igrača, Marko Arnautović, ima srpske korene, pa smo sada posebno motivisani – rekao je austrijski kancelar Karl Nehamer u razgovoru sa predsednikom Vučićem.

Što se tiče našeg tima mogu da kažem da smo ponosni na naše momke i da očekujemo dobre rezultate na EURO 2024. Ali pre toga večeras nam predstoji odlična fudbalska utakmica. Nadam se da će oba tima imati koristi od ove utakmice i vrejem da će biti značajna i za Austriju i za Srbiju – rekao je predsednik Vučić.

 – I ja – dodao je Nehamer. – Timovima želim sve najbolje i mnogo uspeha. Neka najbolji tim pobedi ali znaj da ishod utakmice ne može da poljulja prijateljstvo između naša dva naroda. Ja bih sada rekao nešto na srpskom: Srećno prijatelji moji! Srećno, sve najbolje! – dodao je austrijski kancelar.

 – Hvala, siguran sam daćemo gledati dobru utakmicu i zauvek ostati prijatelji. Želim vašim momcima sve najbolje na EURO 2024. – istakao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom video razgovora sa austrijskim kancelarom koji je objavljen na Instagram profilu buducnostsrbijeav.

- Pogledajte najnovije ćlanke -