Fudbalska reprezentacija Srbije je ovog utorka krenula u Nemačku, gde u petak počinje Evropsko prvenstvo u fudbalu. Odlazak “orlova” na šampionat “starog kontinenta” protekao je uz jedno iznenađenje.
Naime, predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić posetio je reprezentazivce naše zemlje u avionu pred poletanje i poželeo im puno sreće i uspeha na predstojećem šampionatu.
– Borite se i pobedite ih sve! – napisao je Vučić na Instagramu, dodajući da je poželeo srećan put našim fudbalerima na prvenstvo Evrope.
Podsetimo, na žrebu za EURO 2024 koji je u decembru održan Hamburgu, “orlovi” su svrstani u grupu C, a u njoj su još i Engleska, Danska i Slovenija.
Ovo je prvo učešće naše reprezentacije na EP još od 2000. godine.