VUČIĆ NASTAVLJA BORBU U UJEDINJENIM NACIJAMA! Sastao se sa predstavnikom Kine: “Sadržaj susreta ostaje između nas”

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sinoć u Njujorku sa stalnim predstavnikom Narodne Republike Kine pri Ujedinjenim nacijama Fu Congom.

– Odlična večera u čast stalnog predstavnika Narodne Republike Kine pri UN Fu Conga. Sadržaj, ovog puta, ostaje između nas – naveo je Vučić na instagram nalogu budućnostsrbije.

On je ranije novinarima u Njujorku rekao da će Kina u UN glasati protiv rezolucije o Srebrenici, jer su to kako je rekao, srpska braća koja razumeju međunarodno pravo, a da će Kina po pitanju Tajvana uvek imati podršku Srbije.

Predsednik Vučić se prethodno u Njujorku sastao sa stalnim predstavnikom Ruske Federacije pri UN Vasilijem Nebenzjom, stalnim predstavnikom Sent Lucije Menisom Rambali i stalnim predstavnikom Sent Vinsenta i Grenadina Ingom Rondom King.

Razgovarao je i sa stalnim predstavnikom Republike Ugande pri UN Adoniom Ajebarom, kao i sa stalnim predstavnikom Ujedinjenih Arapskih Emirata Muhamedom Abušahabom i stalnim predstavnikom Alžira pri UN Amarom Bendžamom.

- Pogledajte najnovije ćlanke -