VUČIĆ O STVARANJU “VELIKE HRVATSKE”: Dok se Vlasi dosete velike Srbije, oni su već formirali NDH

Pojedini narodi dobijaju svoju autonomiju i iz toga se rađa ideja o “velikoj Hrvatskoj”.

Predsednik  Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se iz Egipta gde boravi u dvodnevnoj poseti gde se osvrnuo na stvaranje “velike Hrvatske”. 

Predsednik kaže da je u Prvom svetskom ratu Srbija napadnuta i da je izgubila veliki broj populacije i da je sve to posledica rata. 

Nisam saglasan sa onima koji osuđuju Kralja Aleksandra… – kazao je Vučić te dodao da pojedini narodi dobijaju svoju autonomiju i da se iz toga rađa ideja o “velikoj Hrvatskoj”. Sledi ubistvo Kralja i onda idu jasne najave formiranja ustaškom pokretu i dok se Vlasi dosete velike Srbije, oni su već formirali NDH.

To je valjda normalna Hrvatska kad vam uzmu sve teritorije. Sve su Srbi krivi… Oni su se svi odcepili od Jugoslavije i danas kažu da smo mi Srbi nju uništili. Nećemo se pozvati ni na jedan dokument već je to rekao taj i taj – kazao je on.

Izvor: Srbija Danas/M.A.

- Pogledajte najnovije ćlanke -