VUČIĆ OBIŠAO GRADILIŠTE TIRŠOVE II: “Radi se u tri smene, najvažnije je da sačuvamo roditeljima decu” (VIDEO)

– Ono što je važno za vas da znate, došli smo večeras da se vidite da se radi u 3 smene, reč je o dečjoj klinici Tiršova 2. 118 miliona evra su građevinski radovi i završićemo je pre početka EKSPA 2027. godine. Za nas je najvažnije da sačuvamo živote naših ljudi, naše dece i zato ulažemo toliki novac. Verujemo da će to biti važno za decu iz Srbije, ne samo iz Beograda. Za nas je zdravlje ljudi najvažnije – rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

– Naravno, najvažnije je da sačuvamo roditeljima decu i zato toliko ulažemo. Hoću da pohvalim izvođače, ubrzavamo radove. Rok je do maja, oni moraju do marta sve da završe, kako bismo otvorili EKSPO – rekao je predsednik.

– Mislim da preko 70 posto ljudi umire od kardiovaskularnih i onkološnih problema. Da izvršimo prevenciju, da sačuvamo što više ljudi i života. To ćemo da radimo vikendom. Uvodimo ponovo sistematske preglede za decu, da time pomognemo roditeljima da na najbolji mogući način uradimo ono što je posao države i tu ulažemo ogroman novac – rekao je Vučić.

– Sve vrste lekova koje nabavljamo, to je preko 4,6 ili 4,7 milijardi, ali na to vam nikad nije žao da potrošite novac. Ovo je nešto što je od najvećeg značaja za građane Srbije. Neka se svi pripreme za to od prvog septembra i svako će da dobije najbolji mogući preventivni pregled, da sazna sve o svom telu, mislim da je to važna i velika stvar – rekao je predsednik Srbije.

-Svi su pričali o novoj dečjoj klinici, koliko je potrebna i ponosan sam što ćemo to da uradimo nedaleko od velelepnog Kliničkog centra. Mi svoj posao kao država završavamo.

- Pogledajte najnovije ćlanke -