Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se povodom fizičkog napada na studenta Miloša Pavlovića i poručio da svako nasilje mora da prestane.
– Danas je u Pionirskom parku pesnicama i biber sprejem brutalno napadnut student Miloš Pavlović. Država je uhapsila napadača, inače odbornika “Kreni promeni” koji je od države uzeo stotine hiljada evra. Svako nasilje, pa i nasilje bogatih i bahatih mora da prestane. Svi smo mi Ćaci! – napisao je Vučić.
Predstavnik studenata koji hoće da uče, Miloš Pavlović, fizički je napadnut u Pionirskom parku.
Kako Kurir saznaje, muškarac je upao u kamp i fizički nasrnuo na Pavlovića. Tom prilikom udario ga je laktom i naprskao biber sprejem.
Izvršilac je odbornik u opštini Novi Beograd, iz pokreta Kreni promeni, čiji je lider Savo Manojlović. Reč je o Željku Latasu (55) predstavniku udruženja građana “Zajednička akcija bloka 70 i 70A”, bivšem službeniku kontrole leta SMATSA. Naime, on je otišao iz SMATSA tako što je naplatio osiguranje od 300.000 evra na osnovu navodnog oštećenja sluha.
Napadnut Miloš Pavlović Foto: Kurir
Policija uhapsila napadača
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu identifikovali su i uhapsili Željka Latasa (55), zbog sumnje da je danas u Pionirskom parku napao Miloša Pavlovića i još dve osobe.
Kako se sumnja, on mu je danas, dok je stajao u društvu još dvojice mladića, oko 12.45 časova prišao u Pionirskom parku, fizički ih napao, potom poprskao biber sprejom.
U toku je rad na utvrđivanju svih okolnosti ovog događaja.
www.kurir.rs