– Čulimo smo da je cilj uništenje privrede… Ko su ljudi koji žele da naša privreda strada? Razumem direktne prenose u Kurtijev medijima, razumem oduševljenje kako kažu u “Slobodnoj Bosni” borba protiv Vučićevih zlodela, pa tu su Jutarnji list, pa Direktno, pa Dnevno zakođe o građanskom ratu u Srbiji, nadaju mu se… kažu ‘jedan autokrat želi devastiirati prirodu da ostane na vlasti’. Razumem njihovu želju da Srbiji bude lošije. Svaki normalan čovek može to da razume, ali nisam razumeo zašto ljudi koji žive u ovoj zemlji žele da unište privredu. Valjda kad uništimo privredu onda će da skole sve – rekao je Vučić.
Predsednik je naglasio sa su nekoliko puta sve njih pozivali na razgovore, ali da to niko nije želeo.
– Mislili su da je razgovor pretnja… a rešenje je uvek u razgovoru. Ne rešavate batinjanjem i prognom. Žao mi je što nisu želeli da razgovaraju – kazao je Vučić te dodao da će otići u svako mesto kako bi razgovarao sa ljudima.
– Neću da pravim velike mitinge, da pokažem koliko više ljudi mogu da skupim… Ne, ići ću da razgovaram sa običnim ljudima o strahu njihovom koji postoji – kazao je on.
Pojasnio je da je noćas napravio analizu, te da je imao dodatne sastanke noćas oko pola jedan sa ljudima iz policije.
Vučić je pomenuo da je Dragan Šolak jedan od ključnih osoba koja podgreva ovu celu situaciju iako uopšte ne živi u Srbiji.
– To što su pričali je aposlutno netačno, bilo me sramota da odgovaram na takve gluposti. Prvo još ne znam jel idemo u to ili ne, neke smo studije dobili neke ne. Sa početkom kopanja se završava moj mandat. Da li stvarno ljudi misle da sam lud da uradim nešto protiv svog naroda. Vi više volite zemu nego ja? Zbog čega, jer ste tako smislili? Ili imate više informacija nego ja, e pa teško? Mislite da sam glup i da ne vidim kako su se radovali Zapadnjaci ovome? Hteli su da ubiju sve muve jednim udarcem, jedan da sklone Vučića druga da se oni pitaju oko Jadarita – kazao je Vučić te dodao da će uraditi sve da čuva prirodu i zdravlje naše dece.