Predsednik Vučić je krenuo u obilazak radova u 18.30 časova. Sa njim je i Siniša Mali.
Vučić je upitao da li su komplikovani radovi.
– Jeste, zbog temperature, zemljište, topografija, mnogo podzemnih voda – rekli su.
Siniša Mali istakao je da su šipovi dugi, da ide i do 25 metara pod zemlju.
– 5.000 kvadrata je samo zelena fasada, biće jedinstvena u Evropi – rekao je Siniša Mali.
– Tu planiramo da otvorimo i veliku ceremoniju otvaranja, kao i zatvaranja. I dalje pregovaramo sa američkom kompanijom. Ima i jedna francuska, nije jednostavno – rekao je Mali.
– To nam je važno za Loznicu, Zaječar. A biće i za Niš, Kragujevac, kad uradimo – rekao je Vučić.
Predsednik se osvrnuo na izgradnju čitavog kompleksa, spomenuvši i bazene.
– Tu je prilika za sve da možemo da napredujemo, ne samo dodatno u vaterpolu, već i plivanje, umetničko, skokovi, i tako dalje – rekao je Vučić o izgradnji bazena.
– Time ćemo da očistimo i olakšamo brodovima na plovnom putu, da ne moraju da se muče sa sonarima. Mnogo je bezbednije za sve. Mogli ste da udarite taj brod, to bi eksplodiralo i nalelo ko zna kakvu štetu. To je početak čišćenja, još dve i po godine sigurno to nećemo završiti – rekao je Vučić.
– Borićemo se za to da nam Sava i Dunav budu providni kao u Beču. Da probamo to da završimo pre nego što je Pariz sa Senom završio. To su ogromna ulaganja, stotine i stotine miliona evra.
– Došao sam ovde, ovo je praznik, to treba da slavimo. Ovo su ogromne stvari, ovo će biti ubedljivo najlepši stadion u regionu. Onda još malo da napredujemo u fudbalu, promenimo fudbalsku reprezentaciju. Kao što nas je danas Jokić obradovao – istakao je Vučić.