Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji uručenja ugovora o radu najboljim diplomcima medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola u Srbiji.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji uručenja ugovora o radu najboljim diplomcima medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola u Srbiji.
Svečanosti prisustvuju i ministar zdravlja Zoran Lončar, kao i predstavnici medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola i zdravstvenih ustanova Srbije.
U okviru „Programa zapošlavana najuspešniih diplomaca medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola”, koji je Ministarstvo zdravlja pokrenulo 2018. godine, 100 najboljih diplomaca državnih medicinskih fakulteta iz Prištine, Niša, Kragujevca, Novog Sada i Beograda dobiće posao u nekoj od zdravstvenih ustanova i priliku za stručno usavršavanje, kroz besplatnu specializacju i doktorske studije.
Pored 100 najboljih mladih lekara, ugovore o radu dobiće i 140 nauspešnijih diplomaca srednjih medicinskih škola, budućih medicinskih sestara i tehničara.
U okviru “Programa zapošljavanja najuspešnijih diplomaca medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola” do sada je zaključno sa današnjom akcijom zaposlen 1.641 lekar sa prosečnom ocenom 10 i 9,50, kao i 2.000 najboljih medicinskih sestara i tehničara.