“ZASLUŽILI SMO BOD”: Nakon remija se oglasio selektor Slovenije!

Selektor Slovenije Matjaž Kek pohvalio je svoje izabranike za partiju protiv Danske u prvom kolu grupe C Evropskog prvenstva.

Slovenija je gubila do 77. minuta, kada je Erik Janža postigao izjednačujući pogodak.

Nastavili su Slovenci da jure i preokret, međutim, Skandinavci su izdržali – za konačnih 1:1.

 

– Čestitam momcima, nismo bili najbolji na svim pozicijama, na neke je uticala i atmosfera, trebalo je da realizujemo neke šanse u prvom poluvremenu. Janžun gol bio je nagrada za sve što smo dali na terenu. Atmosfera je bila fantastična, zaslužili smo bod. Nismo ustuknuli posle gola, išli smo na drugi i čestitam momcima na karakteru. Energija je stizala sa tribina, šteta što nismo realizovali više šansi, ali je istina da su ih imali i Danci. Bila je to prava utakmica Evropskog prvenstva – rekao je Kek.

Slovenija u narednom kolu igra protiv Srbije, dok se Danska sastaje sa Engleskom. 

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -