Kako prenose hrvatski mediji, dim se vidi iz svih delova grada i oseća se miris plastike. Na lice mesta upućeno je 10 cisterni kako bi pomogli vatrogascima u gašenju požara.
-Nešto veliko gori baš U Zaprešiću, Novim Dvorima…dim ide sve do Sljemena, do Sesveta!!! Dim se vidi iz svih krajeva županije, a miris plastike se oseća u Bedekovčini i šire – navodi se u objavi na Fejsbuku.
“Nadam se nema žrtava i da samo gori plastika”
Čelnik Udruženja Franak Goran Aleksić objavio je fotografije crnog dima koji se vidi sa prozora njegovog doma.
– Požar je blizu mesta gde ja živim, nadam se da nema žrtava i da je samo gori plastika. Mislim da je negde u reciklažnom dvorištu – napisao je u opisu fotografije.
Za sada nije poznato šta je uzrok požara.
Zamenik gradonačelnika Zaprešić Alan Labus je za TV Zapad potvrdio da nema ljudskih žrtava u današnjem velikom požaru.
Izvor: Srbija Danas/Index.hr