Crveno-beli dres će zadužiti doskorašnji vezista TSC-a iz Bačke Topole gde je igrao kao pozajmljen igrač.
On je potpisao četvorogodišnji ugovor sa Crvenom zvezdom, saopštio je beogradski klub. U saopštenju se navodi da Zvezda već radi na rekonstrukciji tima za narednu sezonu. Ilić (23) je ponikao u Crvenoj zvezdi, a potom je od 2017. do 2022. godine bio član Mančester sitija.
On nije debitovao za “građane”, a potom je igrao na pozajmicama u Crvenoj zvezdi, NAC Bredi i Tventeu. Ilić je od 2022. član francuske ekipe Troa, a u sezoni 2022/2023. igrao je na pozajmici u TSC-u iz Bačke Topole. On u Zvezdu stiže kao slobodan igrač, pošto mu ugovor sa francuskim klubom ističe 30. juna ove godine.